14-02-2009 SVC'08 - DSO
DSO heeft aan twee bevliegingen van Pim van Rijn voldoende.
Op een zonnig Sportpark maar hard veld ging SVC'08 met 2-0 onderuit tegen een van de titel kandidaten. Was SVC'08 nou zoveel zwakker dan DSO ? Zeker niet, maar waar DSO in de gehele wedstrijd drie kansen af wist te dwingen en er daarvan twee benutte kon SVC'08 maar twee halve kansen creëren.
Anders dan destijds in Zoetermeer begon SVC'08 goed aan de wedstrijd en in het eerste kwartier werden een aantal goede aanvallen opgezet. Dit gebeurde vooral over de links.
Maar tot echte scorings kansen leidde dit niet, al leek het erop dat Jeffrey van de Meer die met de bal aan zijn voet het strafschop gebied in snelde werd neergelegd. De zeer goed leidende scheidsrechter van Lieshout uit Warmond, die dicht op de situatie stond oordeelde echter anders. Omdat de aanvallers van beide ploegen nauwellijks in het spel voorkwamen gebeurde er weinig voor de beide doelen. Na een half uur spelen kreeg Pim van Rijn(DSO) de bal aangespeeld op zo'n 30 met van de achter lijn. Hij speelde twee man uit en liet vanaf de achterlijn een haar scherpe voorzet los, die door de geheel vrijstaande Richard Hillekes eenvoudig kon worden ingekopt. (1-0). Dit was ook de ruststand.
Na rust veranderde er weinig in het spelbeeld. SVC'08 speelde met een tomeloze inzet maar DSO ving de aanvallen rustig op net buiten het strafschopgebied en beperkte zich tot uitvallen. Dit bleek de juiste tactiek, want waar SVC'08 slechts dreigend werd, was DSO dodelijk. Een kwartier voor tijd was het wederom Pim van Rijn die een schitterende aktie liet zien. Na het poorten van zijn tegenstander schoot hij van links de bal snoeihard en onhoudbaar in de verre hoek.
Hiermee was de wedstrijd gespeeld. Ed van de Harst was nog dicht bij de 2-1 maar zijn kopbal verdween over het doel. En een hard schot van Steven de Ruiter werd door de uitstekende doelman Sven Wolfhamer gekeerd.
Door de winst van Naaldwijk en het gelijke spel van Nootdorp verliest SVC'08 duren punten op de concurrentie. De uitwedstrijd op 28 februari bij Nootdorp wordt cruciaal.
