Hoofdsponsor

22-05-2010 Strijen - SVC'08 (nacompetitie)

Pagina afdrukken.

 

Onnodige nederlaag, maar met perspectief!

SVC ’08 leed in en tegen Strijen een ongelukkige nederlaag. Maar wel één met een uitslag die zeker perspectief biedt om in de return op 2e pinksterdag recht te trekken.

Na een voorzichtige en min of meer aftastende beginfase, was het al snel SVC ’08 met in de basis Erwin Mooijman en Patrick Boutier voor Franz-Ewald Mitterdorfer (vakantie) en Nick Grootveld (geschorst) dat het initiatief nam. SVC ’08 drong aan en dit resulteerde in een aantal goede mogelijkheden. Zo konden een schuiver van Wesley Quist en een hard schot van Steven de Ruiter slechts met de nodige moeite door de Strijense doelman worden gekeerd en waren er gevaarlijke doorbraken via de vleugels, waarbij helaas voor de vele meegereisde SVC-supporters de eindpass niet zuiver was. Strijen kon daar niet zo heel erg veel tegenover stellen. Al moet gezegd dat keeper Lennert van Steenbergen in de 18e minuut bij een plotselinge kans voor Strijen adequaat redde met de voet. Kortom, rust 0-0 en gezien het spelbeeld in de eerste helft voor SVC ’08 alle reden om de tweede helft met vertrouwen tegemoet te zien. Maar uiteindelijk zou dat onverwacht toch anders uitpakken. Na rust bleek SVC ’08 de greep op de wedstrijd toch min of meer kwijt te zijn. Dit had tot gevolg dat er in die fase met name voor de toeschouwers niet zo erg veel meer te genieten viel. Want Strijen bleek ook toen niet bij machte om het SVC ’08 echt moeilijk te maken. Maar het blijft voetbal, dus je weet maar nooit. De 1-0 voor Strijen in de 71e minuut kwam dan ook uit de lucht vallen. Een wel erg gemakkelijk gegeven vrije trap buiten het strafschopgebied: Lennert van Steenbergen staat goed opgesteld om de bal te pakken, maar die stuit vlak voor het doel op een graspolletje en verdwijnt daardoor onhoudbaar voor de keeper in het doel. “Elk nadeel heb zijn voordeel” en het voordeel van deze onverwachte en onverdiende tegentreffer was dat SVC ’08 leek wakker geschud. Het zette weer aan en Strijen kwam opnieuw onder druk te staan. Een gevaarlijk schot van Steven de Ruiter ging nog net over, maar in de 82e minuut had hij wel succes: een vrije trap vanaf de rechterflank werd door Steven fraai binnen gekopt, 1-1. En daarna had SVC ’08 het kunnen en eigenlijk ook moeten afmaken. Bij voorbeeld als Steven de Ruiter in de 90e minuut een diepe bal met het hoofd i.p.v. met zijn knie (!) had geraakt. Maar helaas riep SVC ’08 zelf het onheil over zich af: een inschattingsfout van verdediger Thomas van Luijtelaar in een 1 op 1 situatie zette de Strijense spits alleen voor de SVC-doelman en dit presentje werd uiteraard dankbaar aanvaard, 2-1. Maar ook daarna kreeg SVC ’08 nog mogelijkheden te over om alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Maar waar Strijen wat het benutten van kansen betreft bijna 1 op 1 scoort, daar bleek ook nu weer het geringe scorend vermogen van SVC ’08: schoten van zowel Hans van Duivenbode als invaller Peter Mos belandden net naast i.p.v. in het doel.

De conclusie na deze wedstrijd moet luiden dat toch sprake was van een min of meer gestolen overwinning van Strijen. Met name gezien het spelbeeld en de krachtsverhoudingen vandaag moet het toch mogelijk zijn om tweede pinksterdag deze nederlaag goed te maken en op zaterdag 29 mei alsnog de finale om een plek in de 1e klasse te spelen tegen vermoedelijk de ’s-Gravenzandse VV.  

Foto's: Marcus Roelofs (marcusimac@gmail.com)

Klik voor nog ruim 100 foto's hier.